з 10:00 до 17:00
Субота з 11:00 до 15:00
Неділя - вихідний
Дзвінки безкоштовні
Як доглядати за килимовою доріжкою та чистити її?
Якщо ви хочете купити килимову доріжку, то ця стаття буде корисною для вас. Адже в ній ми постараємося розповісти про те, як найкраще доглядати за такими виробами і чистити їх.
Півтора - два місяці після покупки килимової доріжки, її краще не пилососити, а підмітати віником. За цей час її ворс устоїться,і вже після цього можна буде починати використовувати пилосос. Не рекомендується пилососити килимову доріжку частіше, ніж 2 рази на тиждень.Спочатку необхідно пропилососити виворітну сторону килимової доріжки, щоб уникнути втягування пилу вглиб виробу. Після цього необхідно приступати до лицьової сторони, але запам'ятайте, що пилососити її потрібно вздовж ворсу і нів якому разі не в поперек.
Для чищення килимових доріжок з коротким ворсом використовуйте щітку з короткою щетиною, з натуральних матеріалів -щітку з довгою щетиною, а якщо вам необхідно пропилососити високоворсний виріб,то краще за все використовувати насадку без щетини. Два рази на рік рекомендується вибивати килимові доріжки на свіжому повітрі. Після вибивання ворс виробу можна протерти розчином оцту і води (співвідношення 1 до 2) за допомогою вологої ганчірки. Ця процедура допоможе освіжити кольори килимової доріжки.
Раз на 2-3 роки килимову доріжку потрібно віддавати в спеціальну хімчистку. Це дасть можливість не тільки вичистити виріб, але і провести антибактеріальну обробку і дезінфекцію.
Якщо килимова доріжка піддалася сильному забрудненню, то можна провести прання в домашніх умовах.
Як прати килимову доріжку?
Нижче наведено алгоритм дій:
• Добре пропилососити килимову доріжку.
• Згорнути виріб в рулон і розмістити уванній.
• Добре намочити в теплій (не вище 50º С) воді. Увага! Килимові покриття категорично заборонено мочити.
• Розгорнути частина рулону, нанести миючий засіб (бажано рідкий), протерти щіткою і згорнути почищену частину.
• Виконати таку ж процедуру з усією поверхнею килимової доріжки.
• Таким же чином розмотуючи і згортаючи рулон,проведіть ретельне полоскання виробу.
• Добре просушіть килимову доріжку.
Важливо розуміти, що прання - це крайній аргумент вчищенні килимових покриттів, так як після нього зовнішній вигляд доріжки може значно зміниться не в кращу сторону. Килимові доріжки з довгим ворсом, з натуральних волокон а так само на клейовій основі прати заборонено.
Проводячи своєчасну чистку і правильно доглядаючи за килимовою доріжкою, ви зможете значно продовжити термін її службиі зберегти презентабельний вигляд.