з 10:00 до 17:00
Субота з 11:00 до 15:00
Неділя - вихідний
Дзвінки безкоштовні
Історія виникнення гобеленів
Слово « гобелен » народилося у Франції ще в 12 столітті. Колись невідомий Жілль Гоббелен приїхав до Парижа і заснував там свою килимову ткацьку. Килими користувалися великою популярністю у багатих людей, а король Людовик XIV навіть викупив цю ткацьку і створив «Королівську гобеленову мануфактуру », а ці килими стали називатися гобеленами, на честь свого творця. У той час гобелени були дуже дорогими, ними прикрашали королівські палаци або дарували знатним гостям. Королівська гобеленова мануфактура існує до цих пір і є справжнім надбанням Франції. Спочатку гобеленами називали килими виробництва тільки цієї майстерні.
Однак історія гобелена куди довша. Техніка створення картин на килимах була відома ще в стародавньому Єгипті, а пік гобеленового мистецтва припав на 4-7 століття. У Європі популярність гобеленів зросла з початком Хрестових походів. Тоді створенням гобеленів займалася церква, тому головними сюжетами на килимах були біблійні чи історичні мотиви. Також часто зустрічалися гобелени з геометричними візерунками або рослинними орнаментами.
Гобелени виконували не лише декоративну функцію, але і відмінно захищали приміщення від протягів. Виробництво гобеленів в Європі почалося з Німеччини та Скандинавії, але вже в кінці 15 століття, центром гобеленового мистецтва стала Франція і Фландрія. Саме у Фландрії, вперше з моменту народження гобелена, виробництво розширилося до міських цехів, а не обмежувалося приватними майстрами. Тоді дуже популярними були гобелени з пейзажами і натюрмортами.
Виробництво гобеленів промислових масштабах почалося в 1663 році в «Королівської мануфактурі гобеленів і меблів» у Франції. Тоді ж такі настінні килими-картини і стали називати гобеленами. Раніше гобеленами називалися лише ті килими, які були створені в майстерні братів Гобеленів.
У 18-19 століттях серед сюжетів для гобеленів переважали натюрморти, архітектура, пейзажі або їх поєднання.
У сучасному світі гобелени виконують тільки декоративну функцію. Як і гобелени ручної роботи, так і фабричні гобелени є справжніми витворами мистецтва, але ручна робота, безсумнівно, цінується набагато дорожче. Гобелени вдало вписуються в сучасні інтер'єри і надають приміщенню тепло, затишок і крапельку розкоші.
Наш інтернет-магазин килимів надає вам гобелени-копії відомих картин, та інші ексклюзивні гобелени. Крім того, доставка килимів за Україну абсолютно безкоштовна.